Polska jakość
Wspaniały smak
Sama natura
Polska tradycja
Dobre, bo polskie

Wspomnienie o Świętej Pamięci Tadeuszu Moczulskim

30.05.2019


 

WSPOMNIENIE O TADEUSZU MOCZULSKIM

    Tadeusz Moczulski urodził się  31 października  1949 roku w Otwocku. Tam też ukończył Szkołę Podstawową, a następnie Liceum Ogólnokształcące. W 1967 roku rozpoczął studia na Wydziale Ogrodniczym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Po ukończeniu studiów ogrodniczych pracował w Zakładzie Ogrodniczym w Mysiadle koło Warszawy. W 1973 roku  rozpoczął pracę w Warzywniczym Zakładzie Doświadczalnym w Przyborowie gdzie objął funkcję kierownika jednego z działów szklarniowych z produkcją pomidorów. Kierował także uprawami polowymi warzyw.
    W 1984 roku rozpoczął prowadzenie własnej działalności ogrodniczej w Pilźnie. Zajmował się prowadzeniem upraw tunelowych, uprawami polowymi warzyw, a także sadownictwem.
    W 1993 roku powrócił do Zakładu Ogrodniczego Przyborów gdzie objął stanowisko kierownika działu handlowego. Był głównym inicjatorem i faktycznym autorem utworzenia spółki Zakład Ogrodniczy Przyborów Sp.  z o.o. w 1999 roku. Przez wiele lat z ogromnym zaangażowaniem poświęcał się razem z żoną Urszulą Moczulską prowadzeniu Zakładu Ogrodniczego Przyborów zajmując się wszystkimi bieżącymi sprawami spółki.
    W 2014 roku wraz z rodziną podjął decyzję o wybudowaniu nowoczesnego obiektu szklarniowego w Chotowej koło Dębicy.  Po przejściu na emeryturę aktywnie uczestniczył w pracy w szklarni w Chotowej wspierając swoją codzienną pracą i obecnością swoich bliskich.
Był jednym z założycieli Stowarzyszenia Producentów Pomidorów i Ogórków pod Osłonami, pełniąc przez wiele lat funkcję Członka Zarządu. Jego wkład i zaangażowanie w pracę stowarzyszenia doceniane jest do dnia dzisiejszego. Brał na siebie ciężar scalenia środowiska ogrodników, które było bliskie jego sercu. Zaangażowanie jakie wykazywał podczas swojej wieloletniej kariery zaowocowało dynamicznym rozwojem stowarzyszenia, a środowisko ogrodników posiadało znamienitego reprezentanta walczącego o ich prawa.
    Odszedł  nagle w dniu 02.05.2019 roku po  krótkiej ale ciężkiej chorobie.
Tadeusz Moczulski był wspaniałym, godnym zaufania człowiekiem pracy, wizjonerem, na  zawsze w naszej pamięci zapisze się jako osoba nie odmawiająca innym pomocy oraz w pełni zaangażowane we wszystko czym się zajmował. Był człowiekiem mądrym, uczciwym, serdecznym i ciepłym do świata i ludzi. Zawsze kierował się w swoim postępowaniu uczciwością  i pragmatyzmem. Zawsze też starał się dostrzec człowieka i jego potrzeby.
    Wyrazy najszczerszego współczucia i żalu oraz słowa wsparcia i otuchy w trudnych chwilach po stracie Męża i Ojca, składa Rodzinie Zarząd oraz Członkowie Stowarzyszenia Producentów Pomidorów i Ogórków Pod Osłonami.
 
    Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały, oddany ludziom, dobry człowiek.